مراکز تفریحی و ورزشی
گالری تصاویر
سد های معروف کرج
سد امیر کبیر :
دریاچه وسد کرج یکی از مکانهای دیدنی وتفریحی می باشد این سد در جاده کرج به چالوس واقع است .

سد طالقان :بر روی رودخانه شاهرود بنا شده است ودارای جلوه خاصی می باشد .
گالری تصاویر
پیست اسکی دیزین
پیست اسکی دیزین در 123 کیلومتری کرج و 70 کیلومتری روستای ولایت در جاده کرج _ چالوس واقع است .
گالری تصاویر
محور گردشگری کرج _ چالوس
جاده چالوس در زمره زیباترین جاده های گردشگری کشور محسوب شده واز مسیرهای اصلی رسیدن به شمالسر سبز می باشد . این جاده شگفت انگیز پر از چشم انداز های زیبا اعم از کوه ، رودخانه ،درخت وتونلهای متعدد از کرج تا کندوان را در بر می گیرد .
گالری تصاویر
ابشار خور
آبشار خور
واژه خور مخفف خورشید است، روستای خور با داشتن ارتفاع 2800 متری در دامنه غربی قله گندم چال که دارای 3600 متر ارتفاع از سطح دریا در ابتدای جاده چالوس، نرسیده به سد کرج و یکی از مناطق مرتفع البرز مرکزی می‌باشد و دارای طبیعت منحصر به فرد از نظر منطقه ای است که در تابستان دارای هوای خنک و عاری از رطوبت است و مناطق دیدنی همچون قله ها و دره های سرسبز و پیچ در پیچ و باغهای زیبا را دارا می‌باشد یکی از شاخص های منحصر به فرد آن آبشارخور است که جزء مناطق ویژه طبیعت ایران است که حدود 60 متر ارتفاع از سطح زمین دارد.

منطقه توریستی خور دارای جاذبه های خاص گردشگری و سیاحتی و ورزشی همچون (کوهنوردی،پیست اسکی) می باشد. مردم آنجا خونگرم و مهمان نواز همراه با اعتقادات مذهبی اسلامی هستند و در مرکز روستا گورستان قدیمی قرار دارد که در آنجا آثار سنگ‌هایی با قدمت 600 الی 700 سال پیش با نام اشخاصی که پسوندهای منتصب به خور دارند یافت می‌شود و همچنین بقعه متبرکه امامزاده شاهزاده عسگری و تپه دژبر که در اسناد باستانی اداره میراث فرهنگی به همین نام به ثبت رسیده است نیز قرار دارد.
گالری تصاویر
غار یخ مراد
غار یخ مراد در حوالی روستای آزادبر و روستای کهنه ده در منطقه گچسر و جاده چالوس می‌باشد. فاصلهٔ این غار از تهران در حدود ۶۵ کیلومتر می‌باشد. دریچهٔ ورودی این غار در ارتفاعات کوه‌های منطقه واقع شده‌است و مسیر غار عموماً شیب دار و رو به پایین می‌باشد که نهایتاً با رسیدن به اعماق کوه، با چشمه‌های یخ زده در کف زمین و استالاکتیتهای اسفنجی غار مواجه می‌شوید.
ارتفاع این غار از سطح دریا در حدود ۲۶۴۰ متر می‌باشد و دهانهٔ این غار سه متر پهنا و هشت متر ارتفاع دارد. در ماههای اسفند و فروردین، قندیل‌های بسیار زیبای غار در بهترین وضعیت به سر می‌برند.
کیلومتر 12 اتوبان کرج قزوین، شهر کوهسار، بعد از کردان، نرسیده به چندار
02644324242
©2017 Kosar Hotels, All Right Reserved