نهال ایثار استعاره زیبایی از شکوفایی شهداست

به گزارش پایگاه خبری گروه هتل های کوثر، محبوب شهبازی، مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس هیات مدیره سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر،  روز شنبه 16 اسفند ماه در مراسم نهال ایثار در مجتمع فرهنگی تفریحی ایثار تصریح کرد: ایثار و فداکاری و ترجیح منافع جمعی به منافع فردی، نشانه‌ای از رشد و بالندگی و شکوفایی انسان‌هاست ‌و شهدا به این مرحله از شکوفایی رسیده بودند.
مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: هر فردی برای رشد و شکوفایی باید سه مرحله روابط عملی با نفس را طی کند تا رشید شود. تلاش برای کسب اعتماد به نفس به معنای اینکه موجودیت و هویت اولیه خود را اثبات کند. در مرحله بعد بایستی احترام به نفس به معنای شناسایی خود به عنوان فردی برابر با دیگران پیدا کند و در نهایت به عزت نفس نائل شود یعنی ویژگی‌های منحصر به فرد خود را کشف کند.

وی با بیان اینکه شهدا به درجه‌ای از بالندگی و شکوفایی رسیدند که تجلی‌بخش مفاهیم والایی چون ایثار و گذشت و فداکاری شدند، ادامه داد: شهدا تا پای جان بر سر شرف و معنادهی به زندگی ایستادند. گرچه جان عزیز است و مرگ نا‌دلخواه، با این حال چیزی فراتر از مرگ و زندگی هست، یعنی جست‌و‌جوی نوعی «معنا» در زندگی و آن این است که «شرف» آلوده نشود.
شهبازی در پایان خاطرنشان کرد: از میان مواهبی که به انسان بخشیده شده «نام» بالاترین است و نام عبارت از آن است که شخص آنچه را که «جوهرِ زندگی» می‌شناسد در حفظ آن تا پای جان بایستد.
این مراسم با حضور مسئولان استان البرز و خانواده‌های شهدای معزز استان البرز از جمله خانواده شهید فهمیده برگزار شد.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها